Několik tipů na výlety

Moře, slunce a pláže

Moře je od našeho kempu vzdálené asi 100 km. Katalánské a Aragonské pobřeží nabízí vše, co si jen dokážete na klasické plážové dovolené představit. Pobřeží je známé jako Costa del Azahar. Na několika stovkách kilometrů najdete desítky měst a městeček s klasickým plážovým vyžitím – prvotřídní bary, restaurace, akvaparky. Na pláži či promenádě si lze zapůjčit kolo, šlapadlo, člun, vodní skůtr…

Při cestě k moři doporučuji navštívit město Morella. Hrad se vypíná na strmé skále ve výšce 1070 m a vypadá zdola jako zcela nedobytný. Z kdysi slavného trojhradu dnes zbyly jen ruiny. Po výstupu na hrad se otevírá překrásný panoramatický pohled na zvlněnou, téměř pustou krajinu.

Nejbližší pláž je u městečka Vinaros. Přesto doporučuji popojet 15 km do historického města Peniscola, kde je překrásná hradní pevnost z XIV. století. Městečko je rozděleno mezi lesní plochy a plantáže teplomilných plodin, rozsáhlé pláže s jemným pískem a nádherné malé zátoky lemované strmými útesy. Pláž spojující Peniscolu se střediskem Benicarlo má délku 5 km. Je to pláž s klidnými vodami, ideální pro příjemné opalování. Je zde kompletní vybavení jak z hlediska bezpečnosti, tak pro volný čas, (plážový volejbal, dráha pro kola a kolečkové brusle, dětské hřiště, pronájem lehátek a slunečníků). Na promenádě, která se vine kolem pláže osazené palmami, jsou soustředěny kavárny a restaurace, stánky a prodejny s výrobky potřebnými ke slunění.

Akvapark Salou a zábavný park PortAventura

Nevíte kam s dětmi? Zkuste vodní park v Salou. Určitě se jim tento výlet bude líbit. Vodní park v Salou je vzdálený 130 km od kempu. Stejně jako zábavný park PortAventura, který rozhodně patří mezi ty nejlepší zábavní parky, které můžete v Evropě najít. Je zaměřen pro všechny věkové kategorie a to doslova.

Barcelona

Navštívit Barcelonu by měl každý, kdo je ve Španělsku. Ta nabízí nepřeberné množství zážitků z výletu. ZOO, lanovka, mořské aquarium, přístav, tepna Barcelony – ulice La Rambla s oživlými sochami, tržiště, kde nakoupíte ovoce, zeleninu, ryby, maso nebo sladkosti – vše na jednom místě a vystavené tak, že si určitě něco odnesete s sebou. Město disponuje velkým množstvím muzeí, divadel a dalších kulturních zařízení – katedrála Sagrada Familia, Picassovo muzeum, katedrála La Sou, Olympijské městečko, stadión Nou Camp… Odpočinout si můžete na krásných plážích přímo v Barceloně. Toto vše je vzdáleno 240 km od našeho kempu.

Monserat

Výlet do benediktinského kláštera – Monserat určitě stojí za zmínku. Je to  vápencový horský masiv cca 40 km severozápadně od Barcelony. Jde o jedno z nejposvátnějších míst Katalánska zasvěcené Panně Marii Montserratské, jejíž socha – Černá Madona z Montserrat se zde nachází. Klášter se stal poutním místem.

Alcaniz

Pokud nechcete cestovat daleko, nabízí se krásné město Alcaniz, vzdálené pouze pouze 30 km. Město zdobí nádherné historické centrum gotického stylu. Už zdálky uvidíte, jak se nad městem tyčí hrad, ve kterém je hotel Paradar. Poskytuje hostům fantastický výhled. V historickém centru jsou podzemní chodby, katedrála. Kávu si můžete vychutnat třeba v kavárně Cafe de Praga. Za městem je Motorland, na kterém se každoročně jezdí MS motocyklů.

Caspe

Nejbližší město je Caspe vzdálené jen 5 km od kempu. Má krásné historické centrum, spoustu obchodů, (i rybářských), mnoho restaurací a kaváren. Je zde pošta, banka a zdravotní středisko. Nedaleko Caspe je cisterciácký klášter Monasteio De Reuda.

Pokud vám čas dovolí, jeďte dál kolem Ebra. Jsou zde překrásné vesnice (Sastago, Gelsa, La Zaida, Escatrón, Cinco Olivas, Chiprana). Příroda zde má také své kouzlo.

To bylo jenom pár tipů na výlety. Oblast Katalánie a Aragonie nabízí spoustu jiných atraktivních míst.

Příjemný pobyt a mnoho krásných zážitků vám přeje

Karel Súkeník

Výlet do Caspe – 10km od kempu

Výlet do Alcañiz – 30km od kempu

Výlet do hor – Valderrobres – 60km od kempu

Výlet k moři – 100km od kempu

Vodopády – vzdálenost asi 180km od kempu

Karel Súkeník - EBROKEMP

sukenik@atlas.cz
+420 602 365 544

50700 Playas de Chacón Provincie Zaragoza, Španělsko

Aktuální počasí
Oznámení o chybě od poskytovatele:
Connection Error:http_request_failed
Zašlete nám zprávu